Zločiny z vášně

24. září 2016 v 13:55 | Citová Prostitutka
Utahala jsem Architekta 10 kilometry svižného joggingu a byla si čím dál jistější, že nic nekalého se tento (ani jiný) večer konat nebude. To, že jsme prakticky sousedi (dělí nás asi 150 metrů), jen umocňovalo celkový dojem nezávazné ležérnosti, který z dané situace dýchal; trávíme spolu čas, protože bydlíme kousek od sebe a chodíme do stejné kanceláře. A to není nic divného, nad čím by se dalo s mírně zvednutým obočím pozastavovat.


Během sprchy jsem přemýšlela, jak to ale vysvětlím panu R.; jak mu proboha oznámím, že jen co jsem přišla z běhu, jdu sledovat noční oblohu s tímtéž kolegou a nepřijdu dřív než po půlnoci?

Nabízelo se super snadné a svůdné řešení - využila jsem ho a potlačila mučivé zaúpění svého svědomí.

"Jdu do města, přijdu pozdě," dodala jsem jako by mimoděk, když jsem se soukala do úzkých zelených kalhot.
"Aha - a s kým jdeš?"
"Ale, s lidma z práce."

Zastyděla jsem se za to množné číslo, za které jsem skryla Architekta. Jako kdyby velikost společnosti, v níž se budu virtuálně nacházet, byla nějakóu zárukou jistoty, že se nestane nic hypoteticky nevhodného.

Koupila jsem pití (neperlivá voda, frisko a džus) a nastoupila k němu do auta. Obloha byla zatažená a poprvé za celý večer mě napadlo, co spolu asi budeme dělat, když nebude vhodná příležitost vytáhnout dalekohled; připadala jsem si mírně nervózní a zvědavá, ale něco uvnitř mi našeptávalo, že takhle bych si správně připadat vůbec neměla. Můj vniřní boj začal; tajně jsem napůl doufala, že on v sobě žádný nevede.

Dojeli jsme kamsi za Prahu; obloha byla temně černá a nesvítila ani jedna jediná hvězda. Cestu, po níž jsme přijeli, obklopovaly široké lány rozoraného pole. Obnažená půda byla suchá, dlouhou dobu nepršelo. Vzduch byl čestvý a vlažný, ale příjemný; napadlo mě, že je to jedna z posledních nocí na sklonku srpna, kdy je vám v takhle pozdní hodinu venku příjemně.

Architekt dle očekávání zhodnotil situaci jako krajně nevhodnou k pozorování hvězd. Místo dalekohledu vytáhl z kufru deku (vozí tu deku s sebou pravidelně nebo ji vzal proto, že čeká, že se budeme tady na tom poli, uprostřed ničeho, muchlovat?). Spořádaně jsem usedla vedle něj; ani nevím, o čem konkrétním jsme vedli konverzaci a jak jsme přešli ke sledování praštěných videí na youtube. Signál byl mizerný (místo obvyklého LTE pouze Edge).

Když se mě mimoděk, jako by omylem, dotkl, cítila jsem mravenčení, které mnou projelo jako jemná dávka proudu. Okamžitě jsem se zastyděla za to, jak moc by mi mohl být další fyzický kontakt příjemný a dál sledovala displej telefonu v předstíraném očekávání, kdy se dotáhne další video.

První, co jsem si o Architektovi pomyslela, když jsem si s ním na jednom z meetingů potřásla rukou, bylo to, že se mi zdál docela arogantní. Dojmu, kterého jsem tak rychle na první dobrou nabyla, jsem se zbavovala poměrně těžko; v současnosti jsem to přehodnotila na lehce arogantní, ale ani tím si nejsem příliš jistá.

Leželi jsme na zádech, asi tak stopu od sebe. Mraky se na malé části oblohy milostivě rozestoupily a Architekt mi rozhodnými gesty ukazoval dvě souhvězdí, které (s trochou fantazie) byly doopravy vidět. Zaposlouchala jsem se do jeho hlasu; cítila jsem z něj takový zvláštní klid. Rozhodně jsem nechtěla, aby přestal mluvit, jeho tón mě nesmírně uklidňoval. Jako kdybych právě teď měla být přesně tam, kde jsem.

Naklonil se ke mně a já jsem věděla, že teď je ta chvíle, kdy dojde na lámání chleba. Ucuknout? Dát mu facku? Nebo jen jemně přivřít oči?

Co si budeme nalhávat, chtěla jsem to.

Bylo to romantické přesně takovým tím způsobem, jak si většina žen ve stavu nejvyšší naivity a odtrženosti od reality představuje. Líbal hezky. Líbal mě úplně jinak než pan R., což jsem si okamžitě vyhodnotila jako problém - Architektovy polibky se mi tuze zamlouvaly.

"Já nemůžu. Neměla bych," zašeptala jsem do všudypřítomného ticha, když se naše rty od sebe vzdálily na několik málo centimetrů. Nic mi na to neřekl a políbil mě znovu. Nechápala jsem, proč to dělám, dokonce jsem ani nechápala svoje kalhotky, které by se už ani náhodou nedaly označit za suchý kus prádla. Nevím, jak dlouho mě držel v náručí a zasypával polibky; ale věděla jsem, že v tu chvíli nechci nic jiného.

Myslíme si, že víme, zatímco bychom měli vědět, že si jenom myslíme.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Elaine Elaine | 24. září 2016 v 18:18 | Reagovat

Ups? Myslím, že to není zas tak překvapivé, jak to dopadlo. Myslím, že není potřeba dávat ti radu, ať se to zaboha nedozví nikdo v práci.

Přijde mi to paradoxní, ale cítím z toho příspěvku takový zvláštní klid. Jako bys věděla, co děláš, a měla to pod kontrolou. Koneckonců, je to pan Architekt, ne písmenkoví páni.
Nesoudím, podporuju. Každý máme právo na štěstí!

2 Petra Petra | 26. září 2016 v 22:15 | Reagovat

Mám takovou zkušenost, že věci nikdy nekončí tak, jak člověk předpokládá nedejbože jak si přeje... Díky bohu! Jinak by ten život byl moc jednoduchý! Ať už to dopadne jakkoliv, doufám, že si vybereš cestu, která je bližší tvému srdci!

3 Lamič Lamič | E-mail | Web | 5. října 2016 v 20:19 | Reagovat

Jen okej, že ses zas vrátila. Čumím, že ten tvůj život, kterej se zdál jasnej, má celkem ostrou odbočku :-D

Dle mýho je okej, žes ty emoce pustila ven. Z článku bylo jasný, jak to asi skončí. Cítím tam určitý uklidnění.

Nevím proč, ale čichám z toho pořádnej průser :-D Tak jako tak jsem zvědavej na pokračování a přeji, ať to dobře dopadne. Určitě to neodsuzuji :)

4 Sophie Sophie | Web | 19. října 2016 v 9:41 | Reagovat

Začít si s kolegou z práce...to opravdu zavání průserem...dřív nebo později se to nejspíše obrátí proti tobě... 8-O

5 Dorothykah Dorothykah | E-mail | Úterý v 23:20 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captchas recognition of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another subtypes of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? You can find a lot of introducing videos about XEvil in YouTube.
Good luck!

XRumer20170718

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama