Příliš ohraná písnička

24. března 2014 v 22:48 | Citová Prostitutka |  Citová prostituce
Původně jsem chtěla vyplodit další ódu na mou nezávislost a oslavit to, jak se s věcmi hrdě peru. Zdá se, že z propagandy sebe samé nic nebude.


Včera jsem si sedla před čistý list papíru rozhodnutá probírat se starými zápisky, něco přidat, něco ubrat, převést je do kompaktnější podoby. Bohužel z tohoto záměru sešlo poměrně rychle. Panem D je pečlivě prošpikovaný téměř každý článek. A já nemůžu… chybí mi odstup.

Přepadl mě neuvěřitelný záchvat vzteku. Vzteku tak čirého, že jsem až sama žasla nad tím, kde se ve mně tak silné negativní emoce berou.

Zase to byl pan Z. A moudro, které vypustil z úst, si mohl nechat pro sebe.
"Víš, my jsme byli spolu v hospodě a já jsem se pana D ptal - vždyť je mladá, určitě bude chtít jednoho dne dítě."
Pan Z udělal krátkou pomlku, čímž si vysloužil moji pozornost. Přestala jsem zírat na dno skleničky a podívala se mu zpříma do očí.
"A on odpověděl bez váhání a s úsměvem, že by ho s tebou rád měl. Klidně hned."

Vytřeštila jsem na pana Z oči a zároveň mi spadla čelist. Řekla jsem mu, že se o panu D nechci bavit a že mě to celé nezajímá. Pobaveně sledoval můj vyšokovaný výraz.

Mého uvědomělého nezájmu nedbal a vyprávěl mi o tom, jak ho nedávno viděl si vykračovat s manželkou ruku v ruce. Jak na něj tlačí, aby se začal léčit z alkoholismu. A že podle něj žádným alkoholismem netrpí, to že ona je jaksi důvod, proč není šťastný - ale nedokáže se k tomu postavit jako chlap.
Jo, to ale dávno víme. Ohraná písnička.

Vymluvila jsem se na ranní vstávání a odešla jsem z baru. Teprve až když jsem měla jistotu, že mě nikdo nemůže vidět, rozbrečela jsem se. Bylo něco před čtvrtou ráno, kráčela jsem tichými a temnými uličkami města a nahlas vzlykala. Hlavou se mi honilo tisíc věcí - že jsme se o takových věcech spolu nikdy nebavili, že bych byla bývala s ním dítě mít chtěla - ale jaksi definitivně je rozhodnuto, že nebudu, že mi nikdy nedal šanci vyjádřit se k rozchodu, že mi zlomil srdce a že ho každá část mě velmi silně nenávidí. A také že tomu celému vlastně vůbec nerozumím.

Domů jsem přišla s kompletně rozteklou a rozmazanou řasenkou. Vizáží jsem sama sobě připomínala libovolného člena kapely Kiss. Důkladně jsem si z obličeje vše smyla a dál se na sebe dívala do zrcadla. Přemýšlela jsem nad tím, jestli by se hodně lidí leklo, kdyby v zrcadle spatřilo místo své tváře svůj charakter. Patrně ano. Co by tam asi tak viděl pan D?

Na závěr je třeba si zopakovat další ohrané motto. Mělké. A přitom tak hluboké.

Life isn't about finding yourself, it's about creating yourself.
 

8 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Ell-e Ell-e | E-mail | Web | 25. března 2014 v 6:38 | Reagovat

Své nesympatie vůči panu D. jsem tu již v minulosti projevila a teď je podtrhnu konstatováním, že pokud bys měla mít s panem D. dítě, vážně by hrozilo, že se vám narodí bez páteře. ;)

2 Al Al | 25. března 2014 v 18:18 | Reagovat

jo jo - jak pravil klasik a je vytesáno do kamene: "život je BOJ! řekla babička a dostala kulkou mezi oči" :o)))

3 A. A. | 25. března 2014 v 21:47 | Reagovat

[1]: No přesně, pořídit si děcko s bezpáteřním srabem, co se schovává za ženskou že "manželka tohle a manželka tamto".

Sakra, kdyby chtěl, tak takhle nebájí a je s tebou. Zasloužíš si fakt lepšího. S chlapem, co umí jenom blbě řečnit, bys to fakt moc nevyhrála, protože by se ti lehko mohlo stát, že tě i s dítětem vesele nechá pro jiné hezké oči.

4 Olinka Olinka | 26. března 2014 v 18:09 | Reagovat

Myslím, že pan D. je debil a upřímně, na tvém místě bych se asi bila do hlavy, jak jsem mohla být tak blbá a něco si s ním začínat. Bohužel, některý chlapi jsou už takový. Velmi blízký případ - neustále si stěžuje všem okolo, jak je jeho manželka zlá, všechno mu zakazuje, furt mu nadává... ale doma zavře pusu, sklopí uši a nic si nedovolí.

5 Marty Marty | 14. dubna 2014 v 13:09 | Reagovat

Buď je to jak píšou všichni přede mnou (bezpáteřák) a nebo si z tebe D a Z dělají neskutečnou p..el. :-(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama